Начальная страница

Знание об Украине

Что и где читать

?

Ґудзяк Б. Царгородський патріарх Єремія 2-й, утворення Московського патріархату та церковні реформи в українсько-білоруських землях кін. 80-х рр. 16 ст.

Ґудзяк Б. Царгородський патріарх Єремія 2-й, утворення Московського патріархату та церковні реформи в українсько-білоруських землях кін. 80-х рр. 16 ст. – ЗНТШ, р., т. 238, с. 7 – 45.

Язык издания: украинский

Исторический период: Кон. 1580-х гг.

Аннотация (на украинском языке):

Ієрархічні та духовні зв’язки руської церкви з Царгородським патріархатом. Перший приїзд царгородського патріарха Єремії_2 на українсько-білоруські землі. Політичні обставини у Московщині. Дипломатичний протокол, гостинність і домашній арешт. Прийняття Єремії при дворі та переговори. Висвячення московського митрополита на патріаршество та царська милостиня. Статус царгородського патріарха в Київській митрополії. Реформи Єремії в Київській митрополії. Відлуння патріарших відвідин.

С. 11: «До Єремії на східнослов’янську землю не ступала нога жодного царгородського патріарха – як, зрештою, ще 400 літ після нього».

С. 41: «Усуваючи з посади митрополита, зобов’язуючи ієрархів до спільної праці, затверджуючи численні братства мирян, закликаючи руське духовенство більше дбати про свої пастирські обов’язки, Єремія сприяв процесові церковної реформи. Однак загалом його реформаторська діяльність у Київській митрополії мала суперечливий характер, велась безсистемно, порушуючи традиційний церковний уклад».

Категории

Автор: Гудзяк Борис (1960 г. –)

Деятель: Транос Иеремия (около 1530 – 1595 гг.)

Предметы (2): Православие в 1553 – 1647 гг., Церковь в Московском царстве 16 – 17 ст.