Начальная страница

Знание об Украине

Что и где читать

?

Ісаєвич Я. Д. Джерела про західні межі української етнічної території в період феодалізму.

Ісаєвич Я. Д. Джерела про західні межі української етнічної території в період феодалізму. – УІЖ, р., № 12, с. 78 – 84.
2 вид.: Ісаєвич Я.Д. Україна давня і нова. – Льв.: 1996 р., с. 63 – 74.

Язык издания: украинский

Исторический период: 12 – 18 в.

Аннотация (на украинском языке):

2 вид., с. 65: «Антропонімічні матеріали люстрацій 1564 – 1565 рр. дають змогу встановити, в яких населених пунктах прикордонної смуги переважали українці». Податкові реєстри містять згадки про православні церкви. Джерела, в яких зафіксовано розміщення римсько-католицьких парафій. Для Закарпаття важливе джерело – урядовий словник населених пунктів 1772 – 1773 рр., який містить об’єктивні дані. Для межі з молдавським населенням – літопис Мирона Костіна.

С. 70 – 71: «Важливо зазначити, що джерела засвідчують стійкість західних меж української етнічної території протягом усієї феодальної епохи. Як показує порівняння з давніми політичними кордонами, етнічні межі на заході території України стабілізувалися значною мірою ще в період Київської Русі і Галицько-Волинського князівства [...] Український народ, всупереч натискові з різних напрямів, відстояв свій західний кордон, проводячи одночасно широку колонізацію степових просторів на сході і півдні».

Категории

Автор: Исаевич Ярослав Дмитриевич (1936 – 2010 гг.)

Деятель: Костин Мирон (1633 – 1691 гг.)

Предметы (5): Галицко-Волынское государство, Закарпатье в 13 – нач. 20 вв., Исследования статистических источников, Украинская ономастика, Этнические границы украинского народа