Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Левицька О. Cакральна тематика іконостаса Успенської церкви с. Крилоса у творчій діяльності Антона Манастирського та співпраця з греко-католицькою церквою.

Левицька О. Cакральна тематика іконостаса Успенської церкви с. Крилоса у творчій діяльності Антона Манастирського та співпраця з греко-католицькою церквою. – вано-Франківськ: Лілея-НВ, р. – 168 с.

Language of edition: ukrainian

Abstract (in Ukrainian):

Книга присвячена 90-ій річниці з часу створення іконостасу Святоуспенської пракатедри в с. Крилосі і 25-ій річниці заснування Національного заповідника «Давній Галич».

У монографії досліджено походження сакральної споруди – церкви Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.) в Крилосі, простежено етапи формування церковно-релігійного центру в Давньому Галичі, проаналізовано історію виникнення іконостаса та його поширення у храмах княжої України, а також подано біографічні дані про творців іконостаса Крилоської церкви: художника Антона Манастирського та скульптора Андрія Коверка.

Праця є спробою спонукати мистецтвознавців до фахового дослідження оздоблення інтер’єру та екстер’єру храму та його місця у культурно-мистецькій спадщині краю.

Categories

Author: Levycka Oleksandra

Geographical object: Krylos

Subject: Ukrainian iconostasis