Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Історія великих страждань. Нацистські табори для радянських військовополонених у м. Славуті на Хмельниччині.

Історія великих страждань. Нацистські табори для радянських військовополонених у м. Славуті на Хмельниччині. – К.: Аеростат, р. – 346 с.: іл.

Libraries: НБУВ: ВА763501

Language of edition: ukrainian

Historical period: 1941 – 1945

Abstract (in Ukrainian):

Д.ослідження, документи, свідчення.

Упорядн.: В. Г. Берковський, О. П. Білоус, Т. В. Пастушенко, В. І. Смірнова. Ред. кол.: В. М. Литвин, В. А. Смолій, І. П. Ковальчук, Л. В. Легасова (кер. проекту), О. Є. Лисенко (наук. ред.), І. К. Патриляк, М. Ю. Шевченко. НАН України. Інститут історії України; Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років».

Видання присвячене одній з найбільш складних проблем історії останньої світової війни – долі радянських солдатів та офіцерів у німецькому полоні. На основі наукових досліджень, документів, свідчень очевидців у збірнику розповідається про табори для полонених червоноармійців – шталаг-301 і шталаг-357, які в різний час розташовувалися в місті Славуті Кам’янець-Подільської (нині Хмельницької) області. Формально створені для поранених і хворих радянських військових бранців, ці табори ввійшли в історію під об’єднаною назвою «Грослазарет». Задокументовані факти відсутності елементарних умов для лікування поранених, жорстоких знущань з боку табірної адміністрації, голоду, антисанітарії, примусової праці, розстрілів бранців у таборах Славути були використані стороною обвинувачення на Нюрнберзькому процесі.

До складу науково-документального видання ввійшли статті істориків, документи з фондів Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років», центральних, обласних і галузевих архівів України та Росії, спогади й свідчення очевидців і колишніх військовополонених, листи від родин загиблих у Славуті полонених радянських солдатів і офіцерів, документи про участь в’язнів у підпільній та партизанській боротьбі проти нацистських окупантів.

Categories

Geographical object: Slavuta

Subject: 2nd World War and Ukraine