Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Аграновский Г. Я. К вопросу об освещении в русской и советской историографии политики России в отношении Крымского ханства в 18 в. и присоединения Крыма к России.

Аграновский Г. Я. К вопросу об освещении в русской и советской историографии политики России в отношении Крымского ханства в 18 в. и присоединения Крыма к России. – «Проблемы истории Крыма», Симферополь, г., т. 2, с. 23 – 24.

Libraries: НБУВ: В338048/2

Language of edition: russian

Historical period: 18 cent.

Abstract (in Ukrainian):

«Зовнішня політика Росії щодо Криму в 18 ст. […] розглядалась або як складова частина загальної історії Росії, або через призму інтересів Російської імперії». Були необґрунтовані перебільшення: в 30-х рр. – загарбницької політики Росії, в 50-х рр. – добровільності приєднання Криму. «Політика Росії щодо Криму в 18 ст. носила наступальний характер; ця політика спиралась на глибоку традицію […] протягом 18 ст. Росія прагнула розв’язати кримське питання не стільки шляхом завоювання, скільки шляхом відторгнення Кримського ханства від Туреччини та встановлення над ним протекторату […] причиною загибелі кримсько-татарської державності була не тільки наступальна політика Росії в 18 ст., але й той екстенсивний рівень розвитку продуктивних сил і спосіб отримання додаткового продукту за рахунок пограбування сусідніх народів, який був пануючим в Кримському ханстві на протязі століть».

Categories

Author: Agranovskyj G. Ja.

Subjects (2): Historiography of St. Petersburg Empire (1700 – 1917), History of Crimean khanate studies