Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Сметные книги города Чугуева 1692–1695 гг.

Сметные книги города Чугуева 1692–1695 гг. – Харьков: г. – 130 с.

Language of edition: russian

Historical period: 1692 – 1695

Abstract (in Ukrainian):

Харьковский частный музей городской усадьбы, Центральный государственный исторический архив Украины, г. Киев, Государственный архив Харьковской области; Ред. совет: О. С. Гнездило, А. Ю. Гриппа, В. Л. Маслийчук, Л. М. Момот, А. Ф. Парамонов.

У виданні вперше публікуються повні тексти чотирьох річних “сметных книг” міста Чугуєва за 1692–1695 рр., що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ, у фонді Чугуївської приказної ізби (ф. 1791, оп. 1, спр. 6), до яких заносилися відомості про стан укріплень, скарбниці та запасів, статистичні дані про гарнізон. Детально описуються укріплення м. Чугуєва та його найближчих околиць, наявні в місті бойові прапори, запаси солі і боєприпасів, міська артилерія та піхотна зброя (вогнепальна і холодна).

Основною частиною кожної книги є іменний список різних категорій служилих людей міста (пікінерів, рейтар, солдатів, дітей, козаків, стрільців, гармашів, казенних теслярів, виноградних садівників та відставних людей), а також їхніх родичів і свояків та службовців приказної ізби. Списки служилих людей є цінним джерелом з генеалогії кінця XVII ст. оскільки містять інформацію про окремих родичів та їхній вік.

Categories

Geographical object: Chugujiv

Subjects (2): Collections of documents 1648 – 1783 by the place of creation, Statistical materials of 1648 – 1783