Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Дмитриев М. В. «Ваша» и «наша» Русь: сторонники унии перед проблемой этноконфессионального самоопределения в кон. 16 – нач. 17 вв.

Дмитриев М. В. «Ваша» и «наша» Русь: сторонники унии перед проблемой этноконфессионального самоопределения в кон. 16 – нач. 17 вв. – УКС, р., т. 5, с. 231 – 244.

Language of edition: russian

Historical period: 1591 – 1637

Abstract (in Ukrainian):

С. 231: «Як Берестейська унія відбилась на переході українсько-білоруського суспільства від етноконфесійної свідомості до національної?»

С. 233: «Латинізація унії й полонізація уніатської частини українсько-білоруських земель навряд чи можуть бути поставлені під сумнів. І саме тому слід підкреслити, що первісний задум прибічників унії полягав якраз у протилежному – у стремлінні припинити експансію католицизму і польської культури у східних землях Речі Посполитої».

С. 239: «Документи, пов’язані з діяльністю папської курії, дозволяють легко побачити, що уніатська церква розумілась як церква ‘рутенів’, що ніякої різниці між українцями і білорусами не проводилось».

С. 241: «Чи відігравали національні мотиви яку-небудь роль в діяльності Рутського? […] Те, що на сьогодні відомо, достатньо однозначно малює його ревним, переконаним і послідовним прибічником католицького універсалізму».

С. 244: твір Т.Скупенського (1634 р.) «дозволяє припустити, що у свідомості суспільства 1 пол. 17 ст. почав визначатись поділ ‘Русі’ на ‘західну’ і ‘східну’.»

Categories

Author: Dmytrijev Myxajlo Volodymyrovych (1958 –)

Personalities (2): Rutskyj Josyp (1574 – 1637), Skupenskyj T.

Subjects (2): Stereotype of behavior. cCnsciousness, Union of Brest