Начальная страница

Знание об Украине

Что и где читать

?

Універсали Павла Полуботка (1722–1723).

Універсали Павла Полуботка (1722–1723). – К.: р. – 720 с.

Язык издания: украинский

Исторический период: 1722 г.

Аннотация (на украинском языке):

Упоряд.: Ринсевич В.; Ред. колегія: Сохань П. (голова), Боряк Г., Брехуненко В, Бурім Д., Дашкевич Я., Коваленко О. та ін. НАН України. Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка. Центральний державний історичний архів України, м. Київ.

Публікація включає універсали, накази, інструкції та інші документи наказного гетьмана Павла Полуботка, які він видавав з генеральною старшиною. Збірник включає десять додатків, які складаються з листів Павла Полуботка, його майнових документів, опису маєтностей Полуботків і генеральної старшини, зі щоденника генеральної канцелярії за 1722-1723 рр., який вели П. Борзаківський та П. Ладинський за часів наказного гетьманства Полуботка, з додатків, які містять відповідно гетьманські та полковничі універсали, з чолобитних статей старшини до царя, з промеморій Полуботка і старшини в Малоросійську Колегію та судової справи за позовом Полуботка.

Матеріали тому містять інформацію як про соціально-економічний розвиток України, так і про її політичне становище у першій чверті XVIII ст. Видання містить науково-довідковий апарат: примітки, список архівних фондів і публікацій, словник архаїчних слів, іменний і географічний покажчики, перелік документів.

Категории

Деятель: Полуботок Павел Леонтьевич (около 1660 – 1724 гг.)

Предмет: Сборники документов, связанных с отдельными лицами 1648 – 1783 гг.