Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Універсали Павла Полуботка (1722–1723).

Універсали Павла Полуботка (1722–1723). – К.: р. – 720 с.

Language of edition: ukrainian

Historical period: 1722

Abstract (in Ukrainian):

Упоряд.: Ринсевич В.; Ред. колегія: Сохань П. (голова), Боряк Г., Брехуненко В, Бурім Д., Дашкевич Я., Коваленко О. та ін. НАН України. Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка. Центральний державний історичний архів України, м. Київ.

Публікація включає універсали, накази, інструкції та інші документи наказного гетьмана Павла Полуботка, які він видавав з генеральною старшиною. Збірник включає десять додатків, які складаються з листів Павла Полуботка, його майнових документів, опису маєтностей Полуботків і генеральної старшини, зі щоденника генеральної канцелярії за 1722-1723 рр., який вели П. Борзаківський та П. Ладинський за часів наказного гетьманства Полуботка, з додатків, які містять відповідно гетьманські та полковничі універсали, з чолобитних статей старшини до царя, з промеморій Полуботка і старшини в Малоросійську Колегію та судової справи за позовом Полуботка.

Матеріали тому містять інформацію як про соціально-економічний розвиток України, так і про її політичне становище у першій чверті XVIII ст. Видання містить науково-довідковий апарат: примітки, список архівних фондів і публікацій, словник архаїчних слів, іменний і географічний покажчики, перелік документів.

Categories

Personality: Polubotok Pavlo Leontijovych (about 1660 – 1724)

Subject: Collections of documents related to individuals of 1648 – 1783