Start page

Knowledge on Ukraine

What and where to read

?

Гудзий Н. К. Традиции литературы Киевской Руси в старинных украинской и белорусской литературах.

Гудзий Н. К. Традиции литературы Киевской Руси в старинных украинской и белорусской литературах. – «Славянские литературы», М., г., с. 14 – 46.
2 вид.: Гудзий Н.К. Литература Киевской Руси и украинско-русское литературное единение 17 – 18 вв. – К.: 1989 г., с. 99 – 135.

Libraries: НБУВ: Попов/6414

Language of edition: russian

Abstract (in Ukrainian):

Літописи. Житія. Хожденія. 3 вид., с. 101: «13 століття дало нам такий видатний літературний пам’ятник, як Галицько-Волинський літопис, який рівною мірою відноситься до української і російської літератури».

С. 114: «Оригінальна агіографічна творчість, пов’язана з ушануванням власних святих, в післякиївській південній і західній Русі була відсутня».

С. 134: «Старовинна українсько-білоруська література не опинилась ізольованою від літературних традицій Київської Русі. Традиції ці на Україні і в Білорусії не були такими впливовими і такими плідними у процесі літературного розвитку південно-західної Русі, як це було в Русі північно-східній».

Categories

Author: Gudzij Mykola Kalenykovych (1887 – 1965)

Subjects (4): Culture of Kievan Rus, Galician-Volynian chronicle, Literature of Belorussia, Other issues of ukrainian literature 13 – 18 cent.